Znojmo
Znojmo - Česky Znojmo - Polsky Znojmo - Deutsch Znojmo - English

Znojmo  > Vinobraní

Znojemské vinobraní 2017 - pátek 16. až neděle . září 2017

Historické vinobraní ve Znojmě, připomínající dávnou návštěvu krále Jana Lucembureského, je událost, kterou si určitě nenechte ujít. Město ožije bohatým kulturním programem, stánky s burčákem, rytířskými turnaji, pouličními divadly, ohňovou show, historickým průvodem s loučemi a závěrečným sobotním ohňostrojem. Pokud už budete nabaženi putováním po historickém centru Znojma, můžete navštívit některý z výletních cílů.

Ubytování a parkování

Ubytování je možné v řadě znojemských hotelů, penzionů, ubytoven a kempů. Parkování pro návštěvníky bude zajištěno na dvou hlavních záchytných parkovištích na která budou naváděni ze všech příjezdových cest.

Program Znojemského Vinobraní 2017

pátek 15. září

Masarykovo náměstí

Moderuje Ivo Dvořák
14:00 Perutě
15:00 Zahájení ZHV, Znojemské žestě – slavnostní fanfáry, otevírání mázhauzů
15:45 Michal Hrůza
17:15 Mirai
19:00 Rybičky 48
20:30 Příchod krále Jana Lucemburského s průvodem, Pa-Li-Tchi a Theatrum Pyroboli – ohňová show
22:00 BSP – Ota Baláž, Kamil Střihavka a Michal Pavlíček

 

Horní náměstí

Moderuje Alena Kusáková
13:00 Květinka
14:30 Sebranka
16:30 Cimbálová muzika OLiNa
18:30 Poutníci
21:00 Bohouš Josef a Burma Jones

 

 

Na Káře

Moderuje Lukáš Krejčí
19:00 Švihadlo
21:00 Boris Carloff

 

 

Václavské náměstí

Moderuje Libor Olšan
14:00 Skupina Honorata – zahajovací rytířský turnaj
15:00 Dobová hudba Gnomus
16:00 Skupina Přemyslovci – příběh o princezně
17:00 Družina Bravo – Strážce trůnu
18:00 Animata Dance – taneční vystoupení
21:30 hudba Holba + Fiburo – ohňová show

 

Mikulášské náměstí

Moderuje Milan Jonáš
14:00 skupina Herold, zahajovací rytířský turnaj, bubenické a praporečnické vystoupení
15:00 Arcus – historická hudba
16:00 Růže z Hradce – dobové tance
17:00 Divadlo bez střechy – příběh ze středověku
18:00 Merlet – rytířské klání
21:30 Arcus + Inflamenus – ohňová show

 

Vinný trh (Slepičí trh)

Ochutnávka vín vinařů Znojemské vinařské podoblasti a Rakouska formou pochůzkové degustace, občerstvení k vínu, cimbálové muziky.

14:00 Cimbálová muzika Denár, Znojmo
18:00 Neoveská cimbálová muzika, Moravská Nová Ves

 

Kolbiště (Horní park)

16:00 Divadelní a kaskadérská společnost Štvanci, rytířské jezdecké turnaje

 

Hradební příkop (vstup z ulice Kollárova)

Pohádková a herní zóna pro děti
14:00 – 19:00 Hrad dračího jezdce – postavte hrad, navštivte draka a staňte se dračím jezdcem
15:00 Kejklíř Čabík – žonglérské vystoupení
17:00 Divadlo Elf – pohádka Plaváček

 

U rotundy sv. Kateřiny

14:00 –20:00 Ochutnávka vín VOC Znojmo formou pochůzkové degustace, cimbálová muzika Šmytec

 

Ulička chudiny (Malá Mikulášská)

Zažijte atmosféru chudinské čtvrti v době raného středověku

 

Veselá (ulice Veselá)

Moderuje Petr Kubíček
14:00 Honorata a šašek Oslík – dobové legrácky
15:00 skupina Honorata – Hospoda u Potrefené husy -šermířský turnaj
16:00 Angel´s Tribe – orientální tanečnice
17:00 skupina Honorata – právo útrpné
18:00 Dobová hudba Lucrezia Borgia

 

Znojemský hrad (nádvoří)

Historická krčma
14:00 hudba Holba – středověké muzicírování
16:00 skupina Arcus – muzika ze staré krčmy
18:00 hudba Holba – středověké muzicírování

sobota 16. září

Masarykovo náměstí

Moderuje Jan Adámek
11.00 Peter Aristone
13:00 Mňága a Žďorp
14:30 Příchod krále Jana Lucemburského s průvodem – historická scéna
16:00 Ewa Farna
17:30 Inflagranti a Pepa Vojtek
19:00 Vašo Patejdl
21:00 Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND, bandleader Josef Buchta
22:00 Slavnostní komponovaný ohňostroj
 

Horní náměstí

Moderuje Petr Říbal
11:00 Big Band ZUŠ Znojmo
12:30 Šarivari Swing Band
15:00 Cimbálová muzika Antonína Stehlíka
17:00 Rocková Lucrezia Borgia
19:00 Onkels
20:45 Yo Yo Band
 

Na Káře

Moderuje Lukáš Krejčí
15:00 Phoenix
17:00 Circus Brothers
20:30 MuCha
 

Václavské náměstí

Moderuje Libor Olšan
10:00 skupina Honorata – zahajovací turnaj
11:00 Divadlo bez střechy – příběh ze středověku
12:00 Inflamenus – fakír a tanečnice
15:30 Angel´s Tribe – orientální tanečnice
16:00 Družina Bravo - Strážce trůnu
17:00 Animata Dance – taneční vystoupení
18:00 skupina Honorata – rytířské klání
19:00 skupina Přemyslovci – příběh o princezně
20:00 hudba Holba a Fiburo
 

Mikulášské náměstí

Moderuje Milan Jonáš
10:00 skupina Herold – zahajovací turnaj
11:00 Arcus – historická hudba
12:00 Lucrezia Borgia – středověká hudba
15:30 Divadlo bez střechy – příběh ze středověku
16:00 Kejklíř Jonáš – kejklířské vystoupení
17:00 skupina Merlet – rytířské klání
18:00 skupina Herold – bubenické a praporečnické vystoupení
19:00 Animata Dance – taneční vystoupení
20:00 Arcus – historická hudba a In-flamenus
21:00 Gnomus – večerní koncert legendární středověké skupiny
 

Vinný trh (Slepičí trh)

Ochutnávka vín vinařů Znojemské vinařské podoblasti a Rakouska formou pochůzkové degustace, občerstvení k vínu, cimbálové muziky. 12:00 – 13:00    Cimbálová muzika Vinohrádek, Znojmo 13:00 – 14:00    Cimbálová muzika Veltlínek, Znojmo 14:00 – 18:00    Cimbálová muzika Denár, Znojmo 18:00 – 22:00    Neoveská cimbálová muzika, Moravská Nová Ves  

Kolbiště (Horní park)

11:00 Divadelní a kaskadérská společnost Štvanci, rytířské jezdecké turnaje
16:00 Sokolnictví aneb vznešené umění lovu
20:00 Divadelní a kaskadérská společnost Štvanci, rytířské jezdecké turnaje
 

Hradební příkop (vstup z ulice Kollárova)

Pohádková a herní zóna pro děti
10:00 -19:00 Hrad dračího jezdce – postavte hrad, navštivte draka a staňte se dračím jezdcem
11.00 Kejklíř Čabík – žonglérské vystoupení
12.30 Divadlo Elf – pohádka Peklo s ježibabou
17.00 Divadlo Elf – pohádka Jezinky bezinky
 

U rotundy sv. Kateřiny

12:00 – 20:00 Ochutnávka vín VOC Znojmo formou pochůzkové degustace, Jožka Šmukař a cimbálová muzika  

Ulička chudiny (Malá Mikulášská)

Zažijte atmosféru chudinské čtvrti v době raného středověku  

Veselá (ulice Veselá)

Moderuje Petr Kubíček
10:00 Skupina Honorata a šašek Oslík – legrácky pro děti
11:00 skupina Honorata – právo útrpné
12:00 Angel´s Tribe – orientální tanečnice
16:00 skupina Honorata – rytířský turnaj
17:00 Skupina Honorata a šašek Oslík – legrácky pro děti
18:00 kupina Honorata – Hospoda u Potrefené husy
19:00 Angel´s Tribe – tance krásných tanečnic
20:00 skupina Honorata – pravo útrpné
 

Znojemský hrad (Sál předků)

Víno všemi smysly – netradiční poznávání vína a degustace vody s Ivo Dvořákem, viceprezidentem Asociace sommeliérů ČR  

Znojemský hrad (nádvoří)

Historická krčma
11:00 hudba Holba – hudba středověké krčmy
12:00 skupina Herold – bubny a prapory
16:00 In-flamenus – fakír
17:00 hudba Holba – hudba středověké krčmy
18:00 Růže z Hradce – taneční vystoupení
19:00 skupina Herold – rytířský turnaj

neděle 17. září

 

Horní náměstí

moderuje Milan Stehlík
10:00 Pohádka Rytířské povídání o princi Bajajovi – Komedianti na káře
11:00 Folklórní soubor Rozmarýnek - SVČ Pohořelice
12:00 Středisko volného času Znojmo
 

Centrum Stará vodárna (U Obří hlavy 7)

10:00 – 16:00 plavby lodí s instruktorem k Louckému klášteru a zpět, zapůjčení lodí, kol, šlapacích kár a elektrokol. Videokavárna. 11:00 vycházka s průvodcem do Národního parku Podyjí – zavítáte na nejrozsáhlejší vřesoviště v ČR, čekají vás výhledy na královské město Znojmo a břehy pravěkého moře. Doba procházky 2 – 3 hodiny, sraz zájemců v Centru Stará vodárna.

Zpět na menu


 
Web znojmo.biz

Znojmo - fotogalerie
Znojmo fotogalerie

Kosmetika online

Cestovní kanceláře

BH Cosmetics kosmetika

Samoopalovací pěna

Přírodní sérum na řasy

Feng Shui Nábytek

Výdělek na internetu

Autobazary
Squashové rakety