Znojmo
Znojmo - Česky Znojmo - Polsky Znojmo - Deutsch Znojmo - English

Znojmo  > Vinobraní

Znojemské vinobraní 2016 - pátek 16. až neděle 18. září 2016

Historické vinobraní ve Znojmě, připomínající dávnou návštěvu krále Jana Lucembureského, je událost, kterou si určitě nenechte ujít. Město ožije bohatým kulturním programem, stánky s burčákem, rytířskými turnaji, pouličními divadly, ohňovou show, historickým průvodem s loučemi a závěrečným sobotním ohňostrojem. Pokud už budete nabaženi putováním po historickém centru Znojma, můžete navštívit některý z výletních cílů.

Ubytování a parkování

Ubytování je možné v řadě znojemských hotelů, penzionů, ubytoven a kempů. Parkování pro návštěvníky bude zajištěno na dvou hlavních záchytných parkovištích na která budou naváděni ze všech příjezdových cest.

Program Znojemského Vinobraní

pátek 16. září

1. Masarykovo náměstí
14:00 Miro Šmajda a Terrapie (SK)
15:00 Slavnostní fanfáry – Znojemské žestě
15:15 Otevírání mázhauzů na Masarykově náměstí
16:00 Bratři Ebenové
17:30 Katapult
19:00 Jelen
20:30 Příchod krále Jana Lucemburského s průvodem, ohňová show – Pa-Li-Tchi, Theatrum Pyroboli
22:00 Divokej Bill

 

2. Horní náměstí

13:00 CODEX
14:30 Dětský folklorní soubor Dyjavánek
16:30 Dechová hudba Amatéři z Dobšic
18:30 Vlasta Horváth
21:00 TEAM Revival ZN

 

 3. Na Káře

17:00 FruFru
19:00 Abraxas
21:00 Květy

 4. Václavské náměstí

moderuje Libor Olšan

13:00 zahájení konšelem města – slavnostní rytířský turnaj Honorata
13:30 Divadlo bez střechy – divadelní představení
14:00 Holba – historická hudba
14:30 kejklíř Slávek – kejkle a žonglování
15:00 Gnomus – středověká muzika
15:30 Honorata – šermířské vystoupení
16:00 Přemyslovci – středověká pohádka
16:30 Gnomus – středověká muzika
17:00 Animata Dance – vystoupení tanečnic
17:30 Lucrezia Borgia – dobová hudba
18:00 In flamenus – orientální vystoupení
18:30 Divadlo bez střechy – divadelní představení
21:30 Fiburo – ohňová show, hudební doprovod Gnomus a Musica Canora

5. Mikulášské náměstí

moderuje Milan Jonáš

13:00 zahájení konšelem města, slavností rytířský turnaj Merlet
13:30 kejklíř Vlasta – představení pro děti
14:00 Musica Canora – historická hudba
14:30 Honorata – šermířské vystoupení
15:00 Animata Dance – vystoupení tanečnic
15:30 Divadlo bez střechy – divadelní představení
16:00 Musica Canora – historická hudba
16:30 Merlet – rytířský turnaj
17:00 kejklíř Jonáš – kejklířské vystoupení
17:30 Gnomus – středověká muzika
18:00 Honorata – šermířské vystoupení
18:30 kejklíř Vlasta – žonglérské vystoupení
21:30 In flamenus – ohňová show, hudební doprovod hudba Arcus

Kaple sv. Václava

15:00 Ventus – romantická historická hudba
17:00 Ventus – romantická historická hudba
21:00 Ventus – romantická historická hudba

Prostranství kolem chrámu sv. Mikuláše

– Páni z Rukštajnu a přátelé
– tradiční středověké vojenské ležení s ukázkami zbraní, zborojí a života rytířů v historickém táboře s ukázkou středověké kuchyně, střeleckých a lučištnických dovedností, ale také souboje urozených rytířů
– kejklířská a žonglérská dílna pro děti – kejlíř Sacramont
– focení na velbloudech – Žaneta Krátošková
– hadi, kouzla a čáry – čaroděj Cave

Noční hudba v ulicích aneb středověk nespí – začátek ve 22:30

22:30 Divišovo náměstí – před městským archivem – Musica Canora
22:30 Obrokova ulice – před městským úřadem – Gnomus
22:30 Ulice Přemyslovců – naproti městskému pivovaru – Arcus
22:30 Ulice Zámečnická – Holba

 

 

 6. Vinný trh (nám. Slepičí trh)

14:00 – 22:00 Ochutnávka vín vinařů Znojemské vinařské podoblasti a Rakouska formou pochůzkové degustace, občerstvení k vínu, vystoupení cimbálových muzik
14:00 Cimbálová muzika Denár
20:00 Neoveská cimbálová muzika

7. Kolbiště (Horní park)

16:00 Divadelní a kaskadérská společnost  ŠTVANCI – rytířský jezdecký turnaj

 

8. Hradební příkop a Střelniční věž

POHÁDKOVÁ A HERNÍ ZÓNA PRO DĚTI – Historické a outdoorové hry pro všechny děti do 99 let Mistr cechů od 14 do 20 hodin, pohádky pro malé i velké.

15:00 Kejklíř Čabík – žonglérské vystoupení
17:00 Divadlo Víti Marčíka – Bajaja

 

9. Znojemský hrad u rotundy s. Kateřiny – VOC Znojmo

14:00 – 20:00 Ochutnávky vín VOC Znojmo formou pochůzkové degustace, Cimbálová muzika Šmytec

 

10. Malá Mikulášská – ULIČKA CHUDINY

Zažijte atmosféru chudinské čtvrti v době raného středověku.

 

11. Veselá ulice

sobota 17. září

1. Masarykovo náměstí

 

13:00 Zahájením konšelem města rytířský turnaj HEROLD
13:30 Kejklíř Čabík – Žonglér
14:00 ANGELS TRIBE – TANEC
14:30 KOMEDIANTI NA KÁŘE – kejkle
15:00 Lucrezia Borgia – hudba
16:00 Herold – šermířské klání
16:30 HOLBA – hudba
17:00 Kejklíř SLÁVEK – kejkle a žonglování
17:30 Herold – bubny a vlajky
18:00 ARCUS – HISTORICKÁ HUDBA
18:30 Komedianti na Káře – žonglování
21:30 Herold – Večerní bubenické vystoupení
11:00 NENY
11:30 Atmo Music
13:00 Znojemský bigband řídí Karel Fojtík
14:30 Příchod krále Jana Lucemburského s průvodem
16:00 UDG
17:30 Marta Jandová
19:30 IMT SMILE (SK)
21:00 Škwor
22:00 Ohňostroj – Theatrum Pyroboli

 

2. Horní náměstí

11:00 Rocková skupina Freeband
12:30 T.N.T. – soubor muzikálových herců
15:00 Dobová hudba Tempus
17:00 Cimbálová muzika Antonína Stehlíka
18:30 Dobová hudba Lucrezia Borgia
20:30 Olga Lounová s kapelou

 

3. Na Káře

15:00 Phoenix
17:00 Korben Dallas
20:30 Barbora Poláková

 

4. Václavské náměstí

moderuje Libor Olšan

10:00 zahájení
10:30 Musica Canora – středověká hudba
11:00 Honorata – šermířské vystoupení
11:30 Merlet – šermířské vystoupení
12:00 kejklíř Vlasta – žonglérské vystoupení
12:30 Honorata – šermířské vystoupení
15:30 Holba – historická hudba
16:00 In flamenus – orientální vystoupení
16:30 Honorata – šermířské vystoupení
17:00 Přemyslovci – pohádka pro děti
17:30 Animata Dance – středověké tance
18:00 Divadlo bez střechy – dobové divadlo
18:30 Holba – historická hudba
19:00 Angel Tribe – orientální tanečnice
19:30 kejklíř Slávek – kejklířské vystoupení
20:00 In flamenus, Arcus – oheň a hudba

5. Mikulášské náměstí

moderuje Milan Jonáš

10:00 zahájení
10:30 Holba – historická hudba
11:00 Musica Canora – středověká hudba
11:30 Musica Canora – středověká hudba
12:00 Animata Dance – dobové tance
12:30 kejklíř Slávek – žonglérské vystoupení
15:30 Divadlo bez střechy – středověké divadlo
16:00 Merlet – šermířské vystoupení
16:30 Honorata – šermířské vystoupení
17:00 Gnomus – historická a world muzika
17:30 kejklíř Jonáš – kejklířské vystoupení
18:00 Musica Canora – středověká hudba
18:30 Merlet – šermířské vystoupení
19:00 Animata Dance – středověké tance
19:30 Honorata – šermířské vystoupení
20:00 Fiburo, Gnomus a Musica Canora – oheň a hudba

 

Kaple sv. Václava

11:00 Ventus – koncert dobové hudby
16:00 Ventus – koncert dobové hudby
19:00 Ventus – koncert dobové hudby

 

Prostranství kolem chrámu sv. Mikuláše

– Páni z Rukštajnu a přátelé
– tradiční středověké vojenské ležení s ukázkami zbraní, zborojí a života rytířů v historickém táboře s     ukázkou středověké kuchyně, střeleckých a lučištnických dovedností, ale také souboje urozených rytířů
– kejklířská a žonglérská dílna pro děti – kejlíř Sacramont
– focení na velbloudech – Žaneta Krákošková
– hadi, kouzla a čáry – čaroděj Cave

Hudba v ulicích aneb středověk nespí

22:30 Divišovo náměstí – před městským archivem – Gnomus
22:30 Obrokova ulice – před městským úřadem – Musica Canora
22:30 Ulice Přemyslovců – naproti znojemskému pivovaru – Holba

 

6. Vinný trh (nám. Slepičí trh)

11:00 – 22:00 Ochutnávka vín vinařů Znojemské vinařské podoblasti a Rakouska formou pochůzkové degustace, občerstvení k vínu, vystoupení cimbálových muzik
11:00 Cimbálová muzika Vinohrádek
11:30 Cimbálová muzika Veltlínek
12:00 Cimbálová muzika Pavla Růžičky
17:00 Neoveská cimbálová muzika

 

7. Kolbiště (Horní park)

11:00 Divadelní a kaskadérská společnost ŠTVANCI – rytířský jezdecký turnaj
16:00 Sokolnictví aneb vznešené umění lovu
20:00 Divadelní a kaskadérská společnost ŠTVANCI – rytířský jezdecký turnaj

 

8. Hradební příkop a Střelniční věž

POHÁDKOVÁ A HERNÍ ZÓNA PRO DĚTI – Historické a outdoorové hry pro všechny děti do 99 let, pohádky pro malé i velké.

11:00 Kejklíř Čabík – žonglérské vystoupení
12:30 Divadlo Víti Marčíka – Sněhurka a sedm trpaslíků
17:00 Divadlo Víti Marčíka – Šípková Růženka

 

 9. Znojemský hrad u rotundy sv. Kateřiny – VOC Znojmo

12:00 – 20:00 Ochutnávky vín VOC Znojmo formou pochůzkové degustace, Cimbálová muzika Jožka Šmukař

 

 

10. Malá Mikulášská – ULIČKA CHUDINY

Zažijte atmosféru chudinské čtvrti v době raného středověku.

 

11. Veselá

10:00 Kejklíř Čabík – kejkle
10:30 Herold – šerm
11:00 Lucrezia Borgia – hudba
11:30 Kejklíř Čabík – kejkle
12:00 Herold – bubny a vlajky
16:00 Angel Tribe – orientální tanečnice
17:00 Lucrezia Borgia – historická hudba
18:00 Inflamenus – fakír a tanečnice
20:00 Innominatus, Holba – oheň a hudba

12.  Znojemský hrad, Sál předků -Víno všemi smysly

12:00 – 20:OO Víno všemi smysly – netradiční poznávání vína s Ivo Dvořákem, viceprezidentem AS ČR a degustaci vody VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s.

 

13:00 Zahájením konšelem města rytířský turnaj HEROLD
13:30 Kejklíř Čabík – Žonglér
14:00 ANGELS TRIBE – TANEC
14:30 KOMEDIANTI NA KÁŘE – kejkle
15:00 Lucrezia Borgia – hudba
16:00 Herold – šermířské klání
16:30 HOLBA – hudba
17:00 Kejklíř SLÁVEK – kejkle a žonglování
17:30 Herold – bubny a vlajky
18:00 ARCUS – HISTORICKÁ HUDBA
18:30 Komedianti na Káře – žonglování
21:30 Herold – Večerní bubenické vystoupení

neděle 18. září

2. Horní náměstí

14:00 – 16:00 SVČ DIAMANT Znojmo – hry pro děti

3. Na Káře

Zdroj: www.znojemskevinobrani.cz -->

Zpět na menu


12:00 Pohádka – Národní divadlo Dobšice
13:30 Bombarďák
15:00 Bezobratři

 
Web znojmo.biz

Znojmo - fotogalerie
Znojmo fotogalerie

Prémiová kosmetika

Cestovní kanceláře

BH Cosmetics kosmetika

Samoopalovací pěna

Voodoo panenky

Feng Shui Nábytek

Výdělek na internetu

Autobazary
Squashové rakety