Znojmo
Znojmo - Česky Znojmo - Polsky Znojmo - Deutsch Znojmo - English

Znojmo  > Vinobraní

Znojemské vinobraní 2012 - pátek 14. a sobota 15. září 2012

Historické vinobraní ve Znojmě, připomínající dávnou návštěvu krále Jana Lucembureského, je událost, kterou si určitě nenechte ujít. Město ožije bohatým kulturním programem, stánky s burčákem, rytířskými turnaji, pouličními divadly, ohňovou show, historickým průvodem s loučemi a závěrečným sobotním ohňostrojem. Pokud už budete nabaženi putováním po historickém centru Znojma, můžete navštívit některý z výletních cílů.

Program Vinobraní

Program Vinobraní 2012 je přímo nabitý hvězdami. Mimo jiné vystoupí skupiny Chinaski, Polemic, Lucrezia Borgia, Support Lesbiens, Tata Bojs nebo Ondřej Havelka se svými Melody Makers.

Přejít na program vinobraní

Ceny vstupenek na místě

Pátek 180 Kč, Sobota 200 Kč, Permanentka pátek + sobota 280 Kč, Zlevněné vstupné (studenti, důchodci, podnikatelé s provozovnami v uzavřené zóně) 220 Kč

Ubytování a parkování

Ubytování je možné v řadě znojemských hotelů, penzionů, ubytoven a kempů. Parkování pro návštěvníky bude zajištěno na dvou hlavních záchytných parkovištích na která budou naváděni ze všech příjezdových cest.

Program Znojemského Vinobraní

(1) Masarykovo náměstí (hlavní tribuna)

pátek 14. září – moderuje Daniel Čech

  • 14.00 Zahájení ZHV 2012, otevírání mázhauzů můj program
  • 14.30 Vojenský umělecký soubor Ondráš
  • 16.30 Vladimír Mišík
  • 18.00 Polemic (SK)
  • 19.30 Lucrezia Borgia
  • 20.30 Příchod krále Jana Lucemburského s průvodem
  • 21.45 Chinaski

sobota 15. září – moderuje Libor Bouček

  • 10.00 Otevírání mázhauzů
  • 12.30 Trampská kapela Šero a Taneční country skupina Zuzana
  • 14.30 Příchod krále Jana Lucemburského s průvodem
  • 15.45 X-Core
  • 17.00 Ivan Hlas Trio
  • 18.30 Ondřej Havelka a jeho Melody Makers
  • 20.00 Tata Bojs
  • 21.30 Support Lesbiens
  • 22.30 Ohňostroj

(2) Horní náměstí

pátek 14. září – moderuje Alena Kusáková

  • 14.00 Folklórní soubor Dyjavánek
  • 15.15 Country skupina Paroháči
  • 16.30 Dechová hudba Amatéři z Dobšic
  • 17.45 Cimbálová muzika Vojtěcha Konečného
  • 19.00 Dechová hudba Dubňanka
  • 21.00 Hudební skupina Freeband

sobota 15. září – moderuje Alena Kusáková

  • 10.00 Bluegrassová kapela Sakrapes
  • 11.30 Hudební skupina Šarivari swing band
  • 13.00 Country a bigbeatová kapela Tři Band
  • 14.45 Slovácká dechovka Šohaji
  • 16.00 Cimbálová muzika Antonína Stehlíka
  • 17.30 Vystoupení zpěváka Pavla Nováka
  • 19.00 Hudební skupina Vicomt
  • 20.30 Hudební skupina Onkels

(3) Václavské náměstí

pátek 14. září – moderuje Libor Olšan

  • 13.00 Innominatus a SHŠ Albion – pěší rytířská kolba
  • 13.30 Musica Canora – středověké muzicírování
  • 14.00 Memento Mori – rytířský turnaj
  • 14.30 Fiburo - ohnivý kejklíři
  • 15.00 Šermíři Merlet – turnaj
  • 15.30 Lavolta – středověké tance
  • 16.00 SHŠ Grál – šermířské vystoupení
  • 16.30 SHŠ Přemyslovci – pohádka O zlém pavoukovi a neposlušné princezně
  • 17.00 Historická hudba Gnomus – středověká muzika
  • 18.00 SHŠ Albion – rytířské klání o srdce dívek a paní
  • 21.30 Bravo Team – mystický příběh Bájný talisman

sobota 15. září – moderuje Libor Olšan

  • 10.00 SHŠ Orphanus – peškový turnaj pro děti
  • 10.30 SHŠ Přemyslovci – pohádka O zlém pavoukovi a neposlušné princezně
  • 11.00 SHŠ Merlet – rytířské klání
  • 11.30 Středověká muzika Gnomus
  • 12.00 Fakírská show – Fakír Valderon
  • 12.30 Středověké tance Ballare
  • 16.00 SHŠ Grál – rytířské vystoupení
  • 16.30 SHŠ Memento Mori – Posel míru
  • 17.00 Lavolta – tance lidu měšťanského
  • 17.30 Lucrezia Borgia – historické muzicírování
  • 18.30 Kejklíř Slávek – žonglérské vystoupení
  • 19.00 SHŠ Přemyslovci – Kratochvilný turnaj o ruku princezny
  • 19.30 SHŠ Herold – bubenické vystoupení
  • 20.00 Musica Canora, Gnomus, ohniví kejklíři Figuro

(4) Mikulášské náměstí

pátek 14. září – moderuje Milan Jonáš

  • 13.00 SHŠ Herold – šerm, bubny, prapory
  • 13.30 SHŠ Přemyslovci – Hledá se čarodějnice aneb kdo má rád šneky
  • 14.00 Historická hudba Gnomus
  • 14.30 SHŠ Grál – šermířské a bubenické vystoupení
  • 15.00 Innominatus – fakír Valderon
  • 15.15 Středověké tance Ballare
  • 15.30 Kejklíř Jonáš – kejklířské vystoupení
  • 16.00 Středověká hudba Musica Canora
  • 16.30 SHŠ Merlet – turnaj o princeznu
  • 17.00 Fiburo – ohniví kejklíři
  • 17.15 Lavolta – středověké tance
  • 17.30 SHŠ Memento Mori – posel míru
  • 18.00 SHŠ Herold – rytířský turnaj
  • 18.30 SHŠ Orphanus – právo útrpné
  • 21.30 Musica Canora, Gnomus – ohňová show Fiburo

sobota 15. září – moderuje Milan Jonáš

  • 10.00 Lavolta – středověké tance
  • 10.30 SHŠ Albion – rytířské klání
  • 11.00 SHŠ Herold – bubenické a praporečnické vystoupení
  • 11.30 Lucrezia Borgia – historická hudba
  • 12.00 Fiburo – ohniví kejklíři
  • 12.30 SHŠ Grál – šermířské představení
  • 16.00 SHŠ Orphanus – představení pro děti i dospělé
  • 16.30 Středověká muzika Gnomus
  • 17.00 SHŠ Merlet – turnaj o princeznu
  • 17.30 Kejklíř Jonáš – dechberoucí kejklířské představení
  • 18.30 Středověké tance Ballare
  • 19.00 SHŠ Memento Mori – humorný příběh ze středověku
  • 19.30 Podvečerní koncert historické hudby Musica Canora
  • 20.00 Bravo Team – mystický příběh Bájný talisman

(5) Slepičí trh

pátek 14. září

  • 13.00 Komedianti na káře – rytířské povídání o princi Bajajovi
  • 14.00 SHŠ Poustevník – šermířské vystoupení
  • 14.30 Lucrezia Borgia – historické muzicírování
  • 15.00 SHŠ Sígři – rytířské klání
  • 15.30 Loutkové viďadlo – divadlo pro děti i dospělé
  • 16.00 Kejklířské vystoupení – Slávek z Hradce
  • 16.30 Kouzelník Honza – tajemné kouzelnické představení
  • 17.00 SHŠ Poustevník – rytířské vystoupení
  • 17.30 Komedianti na káře – představení Kdo z koho
  • 18.00 SHŠ Sígři – historické šermířské představení
  • 18.30 Kouzla a čáry z balonků kouzelníka Merlina

sobota 15. září

  • 11.00 Komedianti na káře – žonglérské představení
  • 12.00 Kejklíř Slávek – představení pro děti i dospělé
  • 12.30 Kouzelník Honza – balónková dílna
  • 16.00 Komedianti na káře – představení pro děti
  • 17.00 Loutkové divadlo – kejklíř Slávek z Hradce
  • 18.00 Kouzelnické vystoupení – kouzelník Merlin

(6) Kolbiště (Horní park)

pátek 14. září

  • 16.00 Divadelní a kaskadérská společnost Štvanci – rytířský jezdecký turnaj

sobota 15. září

  • 11.00 Divadelní a kaskadérská společnost Štvanci – rytířský jezdecký turnaj
  • 20.00 Divadelní a kaskadérská společnost Štvanci – rytířský jezdecký turnaj

(7) Hradební příkop

pátek 14. září

  • 14.00–19.00 Tradiční i netradiční historické a outdoorové hry o „ Mistra cechů“ pro všechny děti do 99 let

sobota 15. září

  • 10.00–19.00 Tradiční i netradiční historické a outdoorové hry o „ Mistra cechů“ pro všechny děti do 99 let

(8) Znojemský hrad, u rotundy sv. Kateřiny

pátek 14. září

  • 14.00–19.00 Degustace vín VOC Znojmo v atraktivním prostředí znojemského hradu u rotundy sv. Kateřiny. VOC Znojmo, o. s. představí svá vína z odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené formou pochůzkové degustace. www.vocznojmo.cz

sobota 15. září

  • 12.00–19.00 Degustace vín VOC Znojmo v atraktivním prostředí znojemského hradu u rotundy sv. Kateřiny. VOC Znojmo, o. s. představí svá vína z odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené formou pochůzkové degustace. www.vocznojmo.cz

Vinné sklepy Lechovice

pátek 14. září

  • 10.00–23.00 Dům umění, Masarykovo nám. - tradiční ochutnávka přívlastkových vín, příjemné posezení v atriu, občerstvení, prodej lechovického burčáku
  • 11.00–23.00 Jihomoravské Muzeum, ul. Přemyslovců - tradiční ochutnávka přívlastkových vín v unikátních prostorách gotické chodby a Rajské zahrady
  • 11.00–23.00 Vinotéka ART, Dolní Česká - prodej lechovického burčáku, prodej lahvových vín
  • 11.00–23.00 Café muzeum, nádvoří JM Muzea, ul. Přemyslovců - lechovický burčák, speciality na grilu, živá hudba: Paroháči, příjemné posezení na nádvoří

sobota 15. září

  • 11.00–23.00 Dům umění, Masarykovo nám. - tradiční ochutnávka přívlastkových vín, příjemné posezení v atriu, občerstvení, prodej lechovického burčáku
  • 11.00–23.00 Jihomoravské Muzeum, ul. Přemyslovců - tradiční ochutnávka přívlastkových vín v unikátních prostorách gotické chodby a Rajské zahrady
  • 11.00–23.00 Vinotéka ART, Dolní Česká - prodej lechovického burčáku, prodej lahvových vín
  • 11.00–23.00 Café muzeum, nádvoří JM Muzea, ul. Přemyslovců - lechovický burčák, speciality na grilu, živá hudba: Paroháči, příjemné posezení na nádvoří

Znovín Znojmo, a. s.

pátek 14. září

  • 12.00–22.00 ochutnávka vín v Moravském sklípku v Šatově
  • 14.00–20.00 Loucký klášter – mazhaus „Kladivo“ – posezení a prodej sudových vín a burčáku
  • 14.00–20.00 Štukové sály Louckého kláštera – ochutnávka ročníkových vín, prodej celého sortimentu lahvových vín v prodejně
  • 14.00–20.00 naučná ochutnávka a prodej vín ve Státním archivu Znojmo, Divišovo nám.
  • 14.00–23.55 mázhauz ve firemní prodejně na Horní České, prodej burčáku a jakostních vín

sobota 15. září

  • 10.00–20.00 Loucký klášter – mázhaus „Kladivo“ – posezení a prodej sudových vín a burčáku
  • 10.00–20.00 Štukové sály Louckého kláštera – ochutnávka ročníkových vín, prodej celého sortimentu lahvových vín v prodejně
  • 10.00–20.00 naučná ochutnávka a prodej vín ve Státním archivu Znojmo, Divišovo nám.
  • 10.00–23.55 mázhauz ve firemní prodejně na Horní České, prodej burčáku a jakostních vín
  • 12.00–22.00 ochutnávka vín v Moravském sklípku v Šatově

Kostel sv. Michala, Jezuitské nám.

pátek 14. září

  • 22.00 Koncert vokální skupiny Mosty

sobota 15. září

  • 22.45 Koncert vokální skupiny Mosty

Kostel sv. Mikuláše na Mikulášském náměstí

pátek 14. září

  • 17.00 mše sv. na zahájení vinobraní
  • 23.30 večerní modlitba a svátostné požehnání

sobota 15. září

  • 11.15 modlitba růžence, zpívané loretánské litanie
  • 12.00 slavnostní mše sv. na poděkování za úrodu - kardinál Dominik Duka OP, pražský arcibiskup, uctění sošky Panny Marie Chlebové
  • 17.00 sváteční duchovní koncert
  • 23.30 večerní modlitba a svátostné požehnání

Klidová zóna CYKLO KLUBU KUČERA

pátek 14. září

  • 13.00–20.00 zábava pro celou rodinu

sobota 15. září

  • 09.00–20.00 zábava pro celou rodinu

Vinařství LAHOFER

pátek 14. září

  • 14.00–20.00 Mazhauz u Znojemských vinařů (v prostorách vestibulu Radnice města Znojma, Obrokova ul. č.1/12) - degustace vín pěti znojemských vinařství - Vinařství LAHOFER, a.s., VÍNO HORT s.r.o., Vinařství Kořínek s.r.o., Vinařství Rodiny Špalkovy s.r.o.,Dobrá Vinice
  • 14.00–20.00 Hotel LAHOFER, Znojmo, Veselá 13 - degustace vín společnosti Vinařství LAHOFER, a.s., prodej burčáku - nádvoří hotelu
  • 14.00–20.00 stánek Husovy sady - prodej burčáku

sobota 15. září

  • 10.00–20.00 Mazhauz u Znojemských vinařů (v prostorách vestibulu Radnice města Znojma, Obrokova ul. č.1/12) - degustace vín pěti znojemských vinařství - Vinařství LAHOFER, a.s., VÍNO HORT s.r.o., Vinařství Kořínek s.r.o., Vinařství Rodiny Špalkovy s.r.o.,Dobrá Vinice
  • 10.00–20.00 Hotel LAHOFER, Znojmo, Veselá 13 - degustace vín společnosti Vinařství LAHOFER, a.s., prodej burčáku - nádvoří hotelu
  • 10.00–20.00 stánek Husovy sady - prodej burčáku

Doprovodné soutěže

pátek 14. září

  • 00.00 X. ročník soutěže "Produkt roku s RECEPTÁŘEM" - vyhlášení výsledků 15.9.2012, 11,00 hod. hlavní podium
  • 00.00 VIII. ročník výstavy o volném čase "VÍTEJTE V PODYJÍ" 14. - 15.9.2012, Obroková 10 - obchodní pasáž Radnice Znojmo
  • 09.30 VII. ročník konference " Podpora rozvoje turistiky v destinaci PODYJÍ - THAYATAL" - Obroková 10, oddací síň

Zpět na menu


 
Web znojmo.biz

Znojmo - fotogalerie
Znojmo fotogalerie

Kosmetika online

Cestovní kanceláře

BH Cosmetics kosmetika

Samoopalovací pěna

Přírodní sérum na řasy

Feng Shui Nábytek

Výdělek na internetu

Autobazary
Squashové rakety